SAMET DELİÇAY

1951 yılında Adana’da doğdu. İlkokulu 5 Sınıfa kadar Adana’da Plevne İlkokulunda okumasına rağmen ilkokul ve ortaokulu sonradan taşındıkları memleketi Dörtyol'da bitirdi.

Lise tahsili için tekrar geldikleri Adana'da Erkek Lisesine girdi ve bitirdikten sonra Adana İktisadi ve Ticari İlimleri Akademisine girerek Maliye-Muhasebe bölümünden 1975 yılında mezun oldu.

Askere gidip geldikten sonra muhasebeciliğe başladı. Bu esnada 1978-1979 yıllarında Milliyetçi Hareket Partisinde Adana İlçe teşkilatında Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundu.

Bu arada mali müşavirlik belgesini aldı ve uzun yıllar mali müşavirlik mesleğini başarıyla                icra etti.

Bu yıllarda bir taraftan bazı toplumsal derneklerde sosyal faaliyetlerde bulunurken, bir taraftan da elma ve narenciye yetiştiriciliği ve bahçeciliği zirai. Faaliyeti hobileriyle uğraştı.

2006-2009 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisinde ilk yıl Yönetim Kurulu üyeliği daha sonra iki yılda Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2009 yılından sonra  asıl mesleğini bırakarak arkadaşlarıyla bir Anonim Şirket kurmuş 4 yıl başarılı bir  ticaret hayatı olmuş olup daha sonra bu işi de kendi isteğiyle bırakmıştır.

Dünyanın 4 kıtasında çeşitli ülkelerde gezi amaçlı bulunmuştur.

Halen 2013 yılından bu yana sakin bir emeklilik hayatı yaşamaktadır.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

A-Z Üyelerimiz

An itibariyle ziyaretci sayısı:

182 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi