Ahmet Suha Koçel lisans derecesini ODTÜ Kimya Mühendisliği bölümü’nde tamamladıktan sonra Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde MBA lisansüstü eğitimi almıştır. 1968 - 69 yıllarında AFS (American Field Service) bursu ile ABD de bir yıl okumuştur . 1987 yılında da Rotary International’ın Grup İnceleme Değişimi programıyla Avustralya’da bulunmuştur.

Üretimden, planlamaya, satış ve pazarlamaya bir çok fonksiyonel alanda 30 yıldan fazla yöneticilik deneyimi olan Koçel kariyerine İskenderun’da başlamış, daha sonra Adanada,Tükiye’nin en büyük entegre tekstil üretim merkezlerinden biri olan Güney Sanayi A.Ş.’de, sırasıyla Üretim ve Bütçe Müdürü, Planlama Direktörü, Pazarlama Direktörü ve Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Sonrasında İstanbul’da Üretim ve pazarlama alanında Türkiyenin en önde gelen firmalarında üretim ve pazarlama odaklı üst düzey yöneticilik yapmıstır. Ahmet Suha Koçel Aşkaabat, Türkmenistan’daki Türkmenbaşı Tekstil Kompleksi’nin Genel Müdürlüğü yapmıştır.

Genel Kalite Yönetimi konusunda bir çok eğitim alan Koçel aynı zamanda deneyimli bir NLP uygulayıcısıdır (Practioner ve Master Practitioner) ve ICF onaylı Koçluk Sertifikasyon programını ADLER Türkiye’de tamamlamıştır.250 saatten fazla, Uluslarası Onaylı Koçluk Eğitim almıştır. Organizasyon ve Takım Koçluğu eğitimini tamamlayıp, koçluk perspektifini genişleterek, kendini geliştirmeye devam etmiştir.

2002 yılında kurucusu olduğu ATKO Danışmanlık Ltd. Bünyesinde danışmanlık, eğitim ve koçluk vermeye başlayan Koçel, Türkiyenin en büyük havayolu şirketinde 18 ay kontrat bazlı yönetici koçluğu yapmıştır. Bulunduğu sektör ve büyüklüğü ile, Türkiyenin en büyük üretim komplekslerinden, hizmet sektöründeki yöneticilere koçluk yapmış , koçluk ve liderlik eğitimi vermiştir.

1400 saatten fazla İngilizce ve Türkçe koçluk deneyimi bulunan Ahmet Suha Koçel büyük ölçekli ve çok uluslu bir çok projedeki kanıtlanmış liderliği, analitik düşünce yapısı ve problem çözme yeteneklerini, takımları ve bireyleri hedeflerine ulaştırma yolunda etkili bir şekilde kullanan kıdemli bir koç ve eğitmendir. ICF "Uluslar arası Koçluk Federasyonu"nun PCC-Profesyonel Sertifikalı Koç- ünvanlı çok az sayıdaki Koçundan biridir. Adler Koçluk Okulunda, İngilizce ve Türkçe "Koçluk Eğitimi" vermektedir.

Çok iyi seviyede İngilizce konuşan Ahmet Suha Koçel evli ve iki çocuk babasıdır. Çevresinde "dinlemeyi bilen, güvenilir, paylaşmayı seven ve lider" kimliğiyle öne çıkan bir insandır. Karakteri ve hayata bakışını en iyi tanımlayan kelimeler "Etkili", "Akış İçinde Olan" ve "Paylaşım" olacaktır. Sevginin ve bilginin paylaşılarak çoğaldığının farkındadır ve bu ilkeyi yaşamının bir parçası olarak kullanarak koçluk yapmaktadır.

Kişisel ve profesyonel hedeflerini "bilgi, görgü ve deneyimlerini koçluk ilkeleri bağlamında kullanarak kişisel ve organizasyonel değişimin gerçekleştirilmesinde aracı olmak" şeklinde belirten Koçel uzun yıllar yöneticilik yaptıktan sonra başladığı koçluk sürecinin kendisi için en önemli yönünün severek ve keyifle yaptığı bir iş olması olduğunu vurgulamaktadır.    

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

A-Z Üyelerimiz

An itibariyle ziyaretci sayısı:

214 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi