Zeki YILMAZ,

1953 yılında Adana ili Kozan ilçesine bağlı Damyeri köyünde doğdu. 1963 yılında Tepecikören İlkokulunu, 1971 yılında Adana İmam Hatip Lisesi ve Adıyaman Lisesini bitirdi. 1977 yılında Balıkesir Necati Eğitim Enstitüsü Türkçe bölümünden mezun olarak aynı yıl Adana Yakapınar Lisesi Türkçe öğretmenliğine atandı. 1983 yılında Adana İmam Hatip Lisesine Türkçe öğretmeni olarak tayin edildi. 1985 yılında Adana Seyhan Ortaokuluna Türkçe öğretmeni ve okul müdürü olarak ataması yapıldı. 1991 yılında İlköğretim Müfettişlik Formasyon eğitiminde başarı göstererek Gazi Üniversitesinden müfettişlik belgesi aldı, ayrıca aynı yıl lisans eğitimini tamamlayarak dört yıllık fakülte mezunu oldu. 1992 yılında Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünde il müdür yardımcılığı görevine atandı. 1996 yılında Adana'nın Düziçi ilçesine ( şimdi Osmaniye iline bağlıdır) İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak ataması yapıldı. Aynı yıl Milli Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Enstitüsüne Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak tayin edildi. 1997 yılında Adana İl Turizm Müdürlüğüne il müdürü olarak atandı. 2003 yılında Kültür ve Turizm Bakanlıklarının birleşmesiyle Adana İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak görevini yürütürken 2007 yılının Haziran ayında il müdürü olarak emekli oldu. 2011 yılına kadar bir yerel gazetede köşe yazarlığı yaptı.

Halen değişik sivil toplum kuruluşlarında, (YÜDAY, Yüreğir Kızılay Şubesi v.b.) sosyal faaliyetlerde bulunmaktadır. Kurulduğu yıldan beri Adana Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesidir.

Az derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuğu vardır.

TALEBİ : Milliyetçi Hareket Partisini Adana Büyükşehir Belediyesinde de temsil edecek şekilde belediye meclis üyeliğine layık görülmesidir.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

A-Z Üyelerimiz

An itibariyle ziyaretci sayısı:

147 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi