GAZETECİ MÜYESSER YILDIZ TUTUKLANDI

Oğuz ÖZKAYA

Gazeteci Müyesser Yıldız’ın yazılarını ve sosyal medya hesaplarını sürekli takip edenlerdenim.. Kendisi ile ilk defa Messenger üzerinden yazıştık. Yıl 2015 Ağustos ayı iyi. Yazılarının bazılarını Adana Kültür Derneği web sitesinde yayınlamak istediğimi söylemiştim. Verdiği cevap aynen:

”Merhaba efendim, öncelikle teşekkür ederim. Baktım pek çok dost orada. Elbette yayınlayabilirsiniz. Saygılar, selamlar”  Olmuştu.

26.08.2015 yılından bu yana da yazılarını  yayınlamaya devam etmekteyim. Minyon tipine inat Türkiye kadar büyük bir yüreğe, sağlam bir iradeye sahip, vatanına, bayrağına aşık bir Türk Milliyetçisi olduğunu biliyorum.

Soğuk savaş döneminden kalan solculuğunu da inkar etmeyen, bildiklerini gözlemlediklerini korkusuzca yazabilen cesur gazetecilerden biri olan Müyesser Yıldız Hanım’ın bir an önce tutukluluğunun kaldırılması gerekliliğine inanıyorum. Tutukluluk gerekçesi olan her iki yazı linkini veriyorum.

TSK A.Ş. OLABİLİR Mİ?

LİBYA'YA HANGİ KOMUTAN GİTTİ?.. YERİNE KİM GELDİ?..

Okuyunuz.

Fikir ve düşünce özgürlüğünün olduğu demokrasi ile yönetilen ülkelerde, bu metinlerin tutuklanmaya sebep olduğu bir ülke var mıdır? Düşünün..

Türkiye Cumhuriyeti’nin dünya üzerinde yerinin  “muasır medeniyetler seviyesinde” olması ilkesi ile  bağdaşır bir yanı var mıdır? Düşünün..

Ve düşünün ki ; anayasamıza göre “basın hürdür ve sansür edilemez.” Oysa uygulamalar şekil, usul ve hukuk açısından anayasamıza  uygun değildir. Bu şekilde devam eder ise dünya liginden kümeye düşeceğiz. Haberiniz ola!..

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Köşe Yazarları


HAYAT VE İNSAN
Perşembe, 21 Ocak 2021
...
İSMET ATLI AĞABEY
Salı, 13 Nisan 2021
...
KAVRAMLARI AYIRMAK
Pazar, 27 Aralık 2020
...
SEVGİNİN GÜCÜ
Cumartesi, 19 Kasım 2022
...
HAİNLİK KOLAY MI?
Pazar, 11 Nisan 2021
...

An itibariyle ziyaretci sayısı:

105 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi