Anasayfa

 Twitter’dan cevap yetiştireceğinize İncirlik’i kapatın

Müyesser YILDIZ

Erdoğan iki gün önce partisinin Kocaeli Belediye Başkan adaylarını tanıtım toplantısında, şunları söyledi:

“Geçmişte Türkiye’yi çok basit siyaset ve ekonomi oyunlarıyla istedikleri gibi yönlendirenler, artık bunu yapamadıklarını gördükleri için gelip, bizimle anlaşma yollarını arıyor. Türkiye eski Türkiye değil. Türkiye eski Türkiye olsaydı, bugün Suriye’de terör koridoru kurulmuştu. Irak, param parça edilmişti… Ülkemizin öncülük ettiği bu süreçten rahatsız olanlar her gün yeni oyunlarla, yeni bahanelerle, yeni argümanlarla, yeni tuzaklarla karşımıza çıkıyorlar. Biz önümüze getirilen konuların ardındaki gerçekleri bildiğimiz için, siyasetin ve diplomasinin gereklerini yerine getirmekle birlikte kendi yolumuzda ilerlemeyi sürdürüyoruz.”

Ahh kardeşlerim, “Eski Türkiye”de gerçekten öyle şeyler oldu, öyle yanlışlar yapıldı ki, bilemezsiniz!

Erdoğan’ın, “Terör koridoru” dediği, gerçekte emperyalizmin Sevr’den beri hayalini kurduğu “Büyük İsrail Projesi”dir ve bakın neler oldu.

Projenin Türkiye ayağından başlayalım.

Ülkemizi yönetenler önce, “Terör örgütüyle biraraya oturduğumuzu söyleme şerefsizliğini yapanlar, bu alçak iftirada bulunanlar bunun hesabını her yerde verecekler” dedi. Daha sonra, “Biz görüşmedik, devlet görüştü” açıklamasını yaptı.

Sadece İmralı’da değil, Kandil’den giden teröristlerle de Oslo’da masaya oturuldu. Devletin temsilcisi, teröristbaşını öyle övdü ki, inanamazsınız… “Transforme edici gücü var… Ülkeye ve bölgeye yönelik vizyonu Başbakanla yüzde 90-95 örtüşüyor” gibi…

Bitmedi; teröristler, ülkenin her tarafında olduklarını yüzüne karşı anlatırken, devlet temsilcisi, “Biliyoruz, bu arada metropolleri de patlayıcıyla doldurdunuz”karşılığını verdi.

Teröristbaşının talimatıyla ülkeye dönen teröristlerin ayağına devletin hakim ve savcıları gönderilip, sınırda çadır mahkemesi kuruldu.

Yetmedi, terör örgütüyle görüşmelere milleti ikna edebilmek için “Aydınlar, gazeteciler, işadamlarından” timler oluşturuldu.

Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmış olan teröristbaşının mesajlarının Diyarbakır meydanına okunmasına izin verildi, istediği yasalar bir gecede çıkarıldı… Hapiste yalnızlıktan canı sıkıldığı için ismen talep ettiği teröristler yanına gönderildi… Kandil ve Suriye’deki teröristlerine talimatlarının düzenli ulaşması sağlandı…

En nihayetinde ülkemizi yönetenler, “Sayın Öcalan denmesini, posterinin ve PKK bayrağının taşınmasını serbest bıraktık. Eyaletler ve demokratik özerklik olmalı demek suç değil, bunu da biz sağladık” diye övündü!

Irak paramparça olmadı mı?

100 yıllık projenin diğer ayağı Irak’a geçelim.

ABD’nin Irak’ı işgâline Türkiye’nin de katılmasını öngören tezkere Meclis’te kabul edilmeyince, Süleymaniye’de askerimizin başına çuval geçirildi. Yöneticilerimiz,“Ne notası veriyorsun? Müzik notası mı?” diyerek, ABD’ye nota bile vermedi.

Dahası, bölgede yaşananlar “tezkerenin reddine” bağlandı ve Irak’ı işgâl eden ABD askerlerinin evlerine sağ salim dönmeleri için dualar edildi.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

******KİTAPLIĞIMIZA GELENLER******

ÜLKÜ OLCAY YAZDI
Ummana Dökülmeyi Bekleyen Aşk Yağmuru”
AHMET BİCAN ERCİLASUN
Dilin, düşüncenin, kitabın önünde hiçbir engel duramıyor. Ne virüs, ne salgın, ne rejim, ne de zulüm.
Hasan Kallimci
Beni ağlatan da “Aliş’imin Kaşları Kare” . Başlığına bakarak, türkünün malûm hikâyesini okuyacağınızı zannetmeyin.
GÜLSÜM KARACA YAZDI
Küllenmiş fikirleri bir kıvılcımla yeniden yakmak
GÜLSÜM KARACA YAZDI
Ve her şair biraz deliydi. Ve iyi ki Tanrı Delileri Yarattı’
BİR TÜRKÜNÜN HİKAYESİ
Nem Alacak Felek Benim Dr.Halil ATILGAN
HALİL ATILGAN YAZDI
TUTSAK KALEMLER M. Hayati ÖZKAYA DR. HALİL ATILGAN’IN UZUN SOLUKLU ÇALIŞMASI: BODRUM HÂKİMİ Muhsin DURUCAN “Bodrumlular erken biçer ekini Feleğe kurban mı gittin Bodrum Hâkimi. Nasıl astın Mefharet Hanım ipe de kendini Altın makasDevamını oku...
GÜLSÜM KARACA YAZDI
SAFAHAT MEHMET AKİF ERSOY Gülsüm KARACA yazdı... Yazıma yazarımızın kısa bir biyografisi ile başlamak isterim. Mehmet Âkif Ersoy, 1873 yılının Aralık ayında İstanbul’da, Fatih ilçesinin KaragümrükDevamını oku...
Zafer Saraç yazdı
Göç, tarih boyunca insanlığın kaderine yazılmış kaçınılmaz bir olgudur. Coğrafya kader olduğu kadar göç de yazgısı kolay değiştirilemeyen hayatiyetin devamlılığı için zorunlu bir seçenek olmuştur.Devamını oku...
GÜLSÜM KARACA YAZDI
Talat Ülker’in kaleme almış olduğu Dilaver Cebeci eseri kıymetli Cebeci’nin hayatını, sanatını ve eserlerini konu almaktadır. Girizgâhında Dilaver Cebeci’nin hayatı ve sosyal dünyası olmak üzereDevamını oku...
YENİ SAYI
Mehmet Akif Ersoy OKUYUNUZ
YASİN SARI YAZDI
Okurken, her ne kadar çetin bir mücâdeleyi ve bu uğurda yitip gidenleri anlatsa da, çok keyîf aldım

Bir Kitap Bir Yazı

Köşe YazarlarıAn itibariyle ziyaretci sayısı:

96 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi