Güncel

Medya Yeni Gün

Yavuz Hoca Dualarla Anıldı! 

37 yıl önce 12 Ocak’ta kahpe kurşunlanarak şehit düşen eğitimci Ülkücü şehit Yavuz Özkaya, her yıl olduğu gibi bu yılda kardeşleri tarafından ziyaret edilirken Taş Medreseli Ülkücülerde kendilerini yalnız bırakmayıp dualarla hocamızın makamını şereflendirdiler.

 

Eğitimci Ülkücü Şehit Yavuz Özkaya’nın kardeşi Oğuz Özkaya bu güne kadar 37 yıldır büyük dava adamı kardeşimizi mezarı başında olduk ve olmaya devam edeceğiz diye düşüncelerini ifade ettikten sonra , “ Bu can bu tende olduğu süre her yıl acımızı içimize akıtıp genç yaşlarda toprağa verdiğimiz binlerce Ülkücü Şehitlerimiz gibi onları anmaya, hatıralarını yaşatmaya çalışacağız. Sağlıklarında yapılan mücadelenin sonucunu göremeyen sevgili Ülkücü Şehit kardeşlerim. Koskoca Sovyetler Birliğini çökerttiniz. Kominizim tehdit olmaktan çıktı. Anıldığında göz yaşlarınızı tutamadığınız tutsak Türkler bağımsız devletler oldular. Bunların bedelini siz kanlarınızla ödediniz. Kabirlerinizde huzur içinde yatınız” dedi.

Oğuz Özkaya, “Ne yazık ki biz sizlere layık olamadık. Sizin davaya sadakat ve fedakârlığınızı biz gösteremedik. Yapabilseydik hangi kuvvet Türk egemenliğini tartışmaya açar. Güneydoğumuzda ayrı bir devlet kurmak gafletine düşerdi. Ülkücü hareket 1980 öncesi mücadele şevkini yakaladığı gün yeni bir diriliş yeni bir hamle başlayacaktır. Bu Türk Birliğinin kuruluş müjdesidir. Bu bizim “Kızıl Elma”mızdır. O günün gelmesi Ülkücü Kardeşlerimin basireti ve gayreti ile mümkün olacaktır. O ülkü bizden kan isterse kan, can isterse can veririz. Sizin yaptığınız gibi… Aziz Şehitlerimiz” diye belirtti.

Taş Medreseli Ülkücüler ile Türk Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Şube yönetimlerinin katıldığı anma töreninde mevlit okutulduktan sonra tüm şehitlerin ruhuna dualar edildi.

 
 
 
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Köşe Yazarları


ERMENİ SOSLU SEVR YEMEĞİ
Pazartesi, 03 Mayıs 2021
...

An itibariyle ziyaretci sayısı:

71 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi