Güncel

AYTAÇ DURAK'TAN AKŞENER'E: “GÖREVDEN KAÇAMAZSINIZ”

Sevgili kardeşim,

Bu plak daha önce de çalmıştı.

Turgut Özal, 1984'te aynı misyonu üstlendi ilk girdiği yerel seçimde merkez sağ oylarla neredeyse bütün il belediyelerini kazandı.1989'da ise biri hariç hepsini kaybetti.

Ankara'da kaybeden belediye başkanlarını toplamıştı. Söz alanların hepsi seçim kaybının suçlusu olarak Özal ve teşkilatları görüyordu. Dayanamadım söz aldım. Konuşanları çok ağır bir ifade ile eleştirerek,

“Özel olmasaydı ben de dahil hiçbirimiz başkan olamazdık. Özel rüzgârı önce lodos gibi, meltem gibi esti, hep beraber geldik. Şimdi ise poyraz gibi tersine esti, hep beraber gittik. İnsan biraz saygılı olur, Ahde vefalı olur.” demiştim.

Aynı Özal 5 yıl sonra 1989'da Cumhurbaşkanı oldu.

Tarih tekerrür edermiş. Ne bilirim, siz de olabilirsiniz.

Seçimleri kimse kaybetmedi; devlet gücüyle Erdoğan kazandı.

Yeni kurduğunuz partiniz başarılı olmuştur. Sizi kutluyorum.

Siz yüzde %25 ile başladınız. Sayın Erdoğan Merkez sağdan gelecek rüzgârınızla yıkılacağını biliyordu. Bu nedenle karşısına CHP'ye aldı.

Medya gücü ile CHP adayını güçlendirip, sizin ve HDP dahil muhalif oyların oraya kaymasını sağladı.

Şimdi çok daha güçlüsünüz.

Bedrettin Dalan ve Tayyip Erdoğan'ın İstanbul belediye başkanlık dönemleri dahil hep Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı oldum. Ancak, Bahçeli destekli FETO kumpası ile görevden alındım.

Türkiye'de siyaseti Benden iyi bir tek Erdoğan Okur. Bende hiç yanılmadım.

Gün oldu iki sandık yan yana iken(1999’da) partim ANAP’ın milletvekilliği sandığındaki oyunu yanındaki Belediye Başkanlığı sandığında 2,5 katı artırarak kazandım.

Gün oldu bir önceki seçimde ki (2004'de) MHP oylarını bir sonraki seçimde (2009'da) 5 katı yükselterek MHP'ye Türkiye'de ilk kez büyükşehir belediyesini kazandırdım. Bu oylar çoğunlukla partizan olmayan hemşerilerimin oylarıydı.

Siyaset uzun vadelidir. Siyasette güçlendikçe engeller artacaktır. Engeller üstüne üstüne giderek aşılır. Milletin umudu oldunuz. Bu umut ışığını söndürmeye hakkınız yok.

Saygılarımla. 26 7 2018

Aytaç Durak

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Köşe Yazarları


HAYAT VE İNSAN
Perşembe, 21 Ocak 2021
...
İSMET ATLI AĞABEY
Salı, 13 Nisan 2021
...
KAVRAMLARI AYIRMAK
Pazar, 27 Aralık 2020
...
SEVGİNİN GÜCÜ
Cumartesi, 19 Kasım 2022
...
HAİNLİK KOLAY MI?
Pazar, 11 Nisan 2021
...

An itibariyle ziyaretci sayısı:

330 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi